ΕΠΕΙΓΟΝ

Αξιότιμοι / ες Διευθυντές / ντριες,

Σας ενημερώνουμε, ότι παρατείνεται η προθεσμία Υποβολής των Αιτήσεων για την Ημερίδα «Διαχείριση και αντιμετώπιση εκτάκτων αναγκών στο σχολικό περιβάλλον», έως την Τετάρτη, 18 Μαρτίου 2015.

Αξιότιμοι/ες Διευθυντές/ντριες,

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Αττικής διά των Υπευθύνων Αγωγής Υγείας και Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, σε συνεργασία με το ΚΠΕ Ελευσίνας, διοργανώνει επιστημονική – εκπαιδευτική ημερίδα με θέμα:

«Διαχείριση και αντιμετώπιση εκτάκτων αναγκών στο σχολικό περιβάλλον».

Η Ημερίδα αναφέρεται σε θέματα ασφάλειας και υγείας σε σχολικές μονάδες, συμπεριλαμβάνοντας την προστασία από φυσικούς / τεχνολογικούς κινδύνους.

Απευθύνεται στους Διευθυντές των σχολείων της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Αττικής, ή σε περίπτωση αδυναμίας τους στους Υποδιευθυντές ή αντικαταστάτες αυτών. Διευκρινίζεται ότι μπορεί να συμμετέχει ένας εκπρόσωπος από κάθε σχολική μονάδα.

Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 27/03/2015 και ώρες 15:00 – 19:00 μμ στο χώρο του ΚΠΕ Ελευσίνας.

Οι δηλώσεις συμμετοχής υποβάλλονται μόνο ηλεκτρονικά  μέχρι την Παρασκευή 6 Μαρτίου 2015 .

Για δήλωση συμμετοχής  πατήστε εδώ.

Χριστίνα Παπαπανούση

Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας