Μια ακόμη δράση της ομάδας εθελοντισμού των ΕΠΑ.Λ. και Ε.Κ. Άνω Λιοσίων ολοκληρώθηκε με επιτυχία. Μέλη της ομάδας δράσης αποτελούμενα από μαθητές και καθηγητές μετέφεραν και παρέδωσαν είδη ιματισμού, παιχνίδια, ποδήλατα και βρεφικά είδη και πάλι στο "Χαμόγελο του παιδιού" (σπίτι Περιστερίου). Η ομάδα είχε την ευκαιρία να ενημερωθεί για τη δραστηριότητα του ιδρύματος και να ξεναγηθεί στους χώρους του. Κυρίως όμως είχε την ευκαιρία να γνωρίσει παιδιά που φιλοξενούνται στο ίδρυμα και να συνομιλήσει μαζί τους εισπράττοντας ζεστά, αληθινά χαμόγελα και δύναμη από τη δύναμή τους.
Η ομάδα μας θα συνεχίσει τη δράση της επιδιώκοντας να εμπλέξει περισσότερο σε αυτή τους μαθητές, τους καθηγητές και την τοπική κοινωνία του Δήμου Φυλής σε αυτό το όμορφο «ταξίδι» εθελοντισμού και αλληλεγγύης.
Συνεχίζουμε....
Βοηθήστε μας, να βοηθήσουμε!
Επικοινωνία με την ομάδα εθελοντισμού: 2ο ΕΚ (Εργαστηριακό Κέντρο) Δυτικής Αττικής στα Άνω Λιόσια - 2102472960